Menu
14 marca 2017 r. TEKST: admin

Jak rozpoznać dobry garnitur

Styl i konstrukcja to jedna sprawa. Ale garnitur #MTCollective jest dopracowany w każdym szczególe. Poznaj detale naszego garnituru i zobacz co oznacza prawdziwa jakość.

Wewnętrzne obłożenie, tak zwany french, zrobiony jest z jednego kawałka tkaniny. Nie ma pionowego szwu. Dlaczego jest to wyznacznikiem jakości? Odcięty french robi się, aby zaoszczędzić na tkaninie. To zysk dla producenta, ale wygląda mało estetycznie. Odchyl poły swojej marynarki i zajrzyj do środka. Zobaczysz, czy producent myślał o swoich kosztach czy o estetyce i jakości garnituru.

-odcięty french, tak to robią inni

…a tak myStębnówka, czyli dyskretne przeszycie na brzegu niektórych szwów, wykańcza szwy i dodaje garniturowi sznytu. Jednak pamiętaj, że taka stębnówka znacznie utrudnia poprawki krawieckie. Dlatego w naszym garniturze stębnówka na plecach biegnie po zewnętrznych szwach, a nie po szwie wzdłuż kręgosłupa. Dlaczego? Jeśli będziecie chcieli wytaliować swoją marynarkę, krawiec zrobi to prawdopodobnie środkowym szwem. Dlatego na nim nie robimy stębnówki, aby nie komplikować ewentualnych poprawek krawieckich.

Wewnętrzny pas w spodniach, tak zwany gurt, zrobiony jest z przyjemnej bawełny koszulowej. Nie tylko wygląda estetycznie, ale też jest przyjemna w dotyku i komfortowa.

Wszywka techniczna w spodniach, jest złożona na pół i ukryta pod gurtem, aby nie drażniła skóry. Jest również umieszczona w takim miejscu pasa, w którym jest stosunkowo najmniejszy nacisk.

To oczywiście detale, a pokazują one, że na każdym etapie przygotowania garnituru MTCollective zadawaliśmy sobie pytanie, jak możemy go ulepszyć.