Menu
20 stycznia 2014 r. TEKST: admin

Pitti Uomo 85

Jakie są trendy na jesień i zimę 2015 roku? Przeczytaj uważnie. Niedługo będziesz to nosił.

Jak sobie wyobrażasz duże targi mody? Stanowiska producentów, marek znanych i nieznanych oraz następujące po sobie pokazy mody.

Tak właśnie wyglądają targi Pitti Uomo we Florencji, z tą modyfikacją, że najważniejszy pokaz mody targów toczy się nie na wybiegach, ale na rozległym placyku przed centralnym pawilonem wystawowym. Nie ma tu modeli- są właściciele sklepów, osoby odpowiedzialne za zakupy w największych domach towarowych na świecie, dziennikarze modowi, bloggerzy oraz niezliczona masa przeróżnych aficionados. To oni są pożywką dla fotografów, to ich żywy styl podglądają projektanci, to na nich polują trendseterzy, to oni tworzą modę.  Przyglądaj się uważnie. Niedługo będziesz nosił to samo!

Na 85 targach Pitti Uomo wystawiana była kolekcja jesień zima 2014/15. Za niespełna rok ubrania te trafią do sklepów, jednak na podstawie tego co widzieliśmy w tym roku oraz w poprzednich edycjach, tak na placu jak i na stanowiskach wystawowych, da się wyrysować pewne trendy, które jak sądzę, będą trwały dłużej niż jeden sezon.  Oto one.

kamizelki

Najważniejsze trendy na jednym zdjęciu.

Kolor
However, five other universities also have excellent online degree programs, including schools that justdomyhomework specialize in the medical field, a liberal arts college, and the largest private christian university in the state, among others
Zapomnijcie o monochromatycznych jednokolorowych zestawach. Zapomnijcie o prostocie i czystości a’la Armani. Królował będzie kolor. Głębokie, zgaszone barwy ziemi, brązy we wszelkich odcieniach, zielenie, ale też zgniłe fiolety, żółcie, czerwienie. Kolor i jeszcze raz kolor. W pewnym sensie to zrozumiałe, bo wciąż królującym wzorem są kratki- i to nie proste kraty rzucone na gładkie tło, ale skomplikowane, wielokolorowe wzory.

Ubieranie się zgodnie z tym trendem nie jest łatwe. Koordynacja tych wszystkich kraciastych spodni, kamizelek, marynarek to wyższa szkoła jazdy. Ale nie ma się czym przejmować. Bo granie kolorystycznymi dysonansami też jest trendy. Łączcie ze sobą kolory pozornie do siebie nie pasujące, eksperymentujcie z kolorem.  Królujące kolory są jak mówiłem zgaszone, kontrast widywanych zestawów jest niski… wszystko jest stonowane i mimo wyraźnych wzorów nie przytłacza noszącego.

garnitur2 garnitur1

Garnitur

Garnitur jako taki, powoli, acz nieuchronnie, przechodzi do lamusa.  Większość prezentowanych ubrań, to zestawy koordynowane. Sportowe marynarki i kontrastujące spodnie.  Podstawowy szary czy granatowy garnitur? Tego nie widuje się tu w ogóle. Dziś w czasach rozluźnionego dresscodu, kiedy coraz mniej korporacji wymaga od swoich członków noszenia garniturowego munduru, garnitur stał się stylistyczną deklaracją, wolnym wyborem. Nie jest już nudny uniformem, ubieranym z konieczności i bez przyjemności. Dziś noszą je ludzie, którzy tego chcą. Noszą je więc inaczej. Pozwalają sobie na więcej. Garnitur stał się wyznacznikiem dandysa, eleganta.

kamizelka2 kamizelka