Menu
7 lutego 2017 r. TEKST: admin

#MTCollective

Historia tego zamówienia sięga ponad roku. Plan był jasny- uszyć wyśniony, wymarzony garnitur, z dobrą konstrukcją, idealnymi proporcjami i stylem. Taki garnitur, przy którym będziemy mogli powiedzieć- ok… nasze poszukiwania zostały zakończone. Wszystko jest w punkt.

Ponad rok temu, wraz z Tatianą, z którą tworzymy biznesowy i kreatywny team, spotkaliśmy się z Panami Eugeniuszem Trzaską i Stanisławem Mazurczakiem. To krawcy, o których bez przesady sądzę, że są najlepszymi krawcami miarowymi w Polsce. Spotkaliśmy się, aby omówić projekt, ale tym razem nie chodziło żeby uszyć coś dla siebie, ale żeby uszyć coś dla Was.  Cel był jeden- stworzyć od zera konstrukcję garnituru, którą później będziemy mogli zaoferować Wam w Macaroni Tomato Warszawa.

Na piękny garnitur składa się kilka rzeczy. Konstrukcja, styl, użyta tkanina, dodatki i w końcu dopasowanie do sylwetki. Niech mi będzie wolno użyć motoryzacyjnych porównań- konstrukcja nie rzuca się w oczy, ale ma ogromne znaczenie. Jeśli silnik w samochodzie umieścimy jak najdalej za przednią osią, jeśli zadbamy o to, żeby waga auta rozkładała się po równo na przednią i tylną oś, a punkt ciężkości znajdował się nisko, samochód będzie się świetnie prowadził i będzie skrętny. Karoseria? Projekt wnętrza? To kolejne etapy.

5B3A4175-2LOGO5

W marcu 2016 roku spotykam się z panem Eugeniuszem i Stanisławem, aby zacząć pracę nad projektem.  Rozumiemy się w lot. Są w końcu krawcami od ponad 50 lat, ja natomiast mam doświadczenie w zbieraniu miary z ponad 1000 osób. Szybko znajdujemy wspólny język. Chcemy stworzyć garnitur lekki w liniach, elegancki, włoski w charakterze, o niezaprzeczalnie bespokowym charakterze, doskonale dopasowany do polskich sylwetek.

5B3A4175-2LOGO6

Sylwetka polskiego mężczyzny jest charakterystyczna. Panowie zamieszkujący nasze tereny są inaczej zbudowani niż Włosi.  Idealnie dopasowana dla Was konstrukcja musi to brać pod uwagę.  Ramiona są bardziej proste, klatka piersiowa i bicepsy mocniejsze. Do tego mocniejsze uda wymagają innej konstrukcji spodni. Trzeb ustalić relację klatki piersiowej do pasa i bioder.

5B3A4175-2LOGO2

Powoli rysuje się podstawowy szkielet naszej konstrukcji.  Na tym etapie wykonujemy kilka odszyć próbnych na kilka sylwetek, aby przekonać się, że nasze decyzje były trafne.

Maj 2016: konieczny jest powrót do deski kreślarskiej, aby poprawiać liczne szczegóły. Czas płynie, ale walka o optymalny kształt naszego garnituru jest najważniejsza.

5B3A4175-2LOGO 5B3A4175-2LOGO10

Latem 2016 roku dochodzimy do wniosku, że poszukiwania zostały zakończone. Nasz garnitur, jak samochód, na pewnym etapie produkcji, może zostać oddany w ręce Pininfariny. Zaczyna się druga faza- projektowanie karoserii, czyli dopracowanie stylu garnituru. To proces, w którym oko i gust są najważniejsze. Tu już nie ma decyzji obiektywnie dobrych i złych. Wkraczamy na grunt dobrego smaku. Ale o tym kolejnym razem…

 

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje o Macaroni Tomato Warszawa

Umów wizytę

Fields marked with an * are required