Menu
24 listopada 2017 r. TEKST: admin

Męskie prezenty – poradnik świąteczny

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zatem nadchodzi czas by zastanowić się nad prezentami dla naszych najbliższych. Facet, który dba o swój styl potrafi być wdzięcznym obiektem do obdarowania, ale również może być wymagający. Przedstawiamy dziś kilka pomysłów, które ułatwią kupienie upominku dla prawdziwego dandysa.

Postaw na oryginalność. Każdy stylowy mężczyzna docenia oryginalne prezenty. Coś niepowtarzalnego, da mu poczucie, że zakupiliśmy prezent z myślą właśnie o nim. Z drugiej strony, Ci którzy lubią się wyróżniać, docenią rzeczy, które mogą do tego posłużyć. Do tych zagadnień pasują dobrze akcesoria wypuszczane w krótkich seriach, które nie są produktem masowym. Piękne kolorowe poszetki czy krawaty produkowane przez małe manufaktury to dobry sposób na podkreślenie indywidualnego stylu. Jeśli nie chcemy skupiać się jedynie na ubraniach, to dobrym pomysłem może być biżuteria – szpilka do koszuli, komplet guzików jubilerskich lub piękne spinki to rzeczy, które doceni każdy stylowy mężczyzna.

Postaw na jakość. W świecie ubrań i dodatków to jedna z kluczowych kwestii. A w świecie facetów to jedna z podstawowych wartości. Mężczyźni szybko przywiązują się do swoich rzeczy i nie lubią się z nimi rozstawać. Dlatego ich ubrania powinny być trwałe i ponadczasowe, by mogły im długo służyć. Dobrej jakości biała koszula z wysokoskrętnej bawełny to idealny przykład. W połączeniu z krawatem z przepięknej grenadyny da świadectwo dbałości o jakość i wartość porządnego produktu. To prezent, który wyraźnie symbolizuje naszą więź z obdarowywanym, prezent na lata. Zapytacie, a co jeśli nie ubrania? Dobrej jakości alkohol – taki, który pijemy małymi porcjami, by celebrować jego smak – to również pomysł z tej kategorii.

Postaw na praktyczność. To jedna z podstawowych cech współczesnych facetów. Nierzadko ważniejsza przy podejmowaniu zakupowych decyzji niż oryginalność, czy jak najwyższa jakość! Szukamy rzeczy, które łatwo i skutecznie można będzie użytkować. W przypadku ubrań to ponadczasowe klasyki, które łatwo będzie połączyć z innymi elementami – o te jednak dandys najczęściej zadba sam, w końcu ubieranie się to jego pasja. My możemy za to obdarować go użytkowymi dodatkami do odzieży, które pozwolą mu o nią zadbać. Drewniane prawidła do butów oraz kosmetyki, które wydłużą ich żywotność; zestaw wieszaków dostosowanych do różnych elementów garderoby (marynarki, spodnie, koszule, krawaty); szczotka do ubrań z naturalnego włosia, która nie uszkodzi tkaniny podczas czyszczenia – oto prawdziwie praktyczne prezenty.

Postaw na kreatywność. Zdarzają się osoby, którym trudno kupić prezent. Same świetnie dbają o swoją garderobę. Powyżej wymienione rzeczy to ich chleb powszedni i mają pełen komplet akcesoriów. Obawiamy się kupować jakieś dodatkowe ubrania ze względu na niepewność dopasowania lub czy wpasują się do tak starannie wyselekcjonowanej garderoby dandysa. Jest jednak sposób by obudzić stylistyczną pasję i kreatywność, a jednocześnie uniknąć powyższych pułapek – voucher prezentowy, na przykład na koszulę na miarę. W takim wypadku to obdarowany będzie mógł sam zaprojektować swoje ubranie i dopasować je do swojego stylu i gustu. Wręczając taki prezent stajemy się impulsem do działania, napędzamy pasję, stawiamy na kreatywność.

Niezależnie od wybranej opcji, należy pamiętać o jednym – stylowy facet, tytułowy dandys to esteta, który ceni to, co piękne. Zadbajmy zatem o odpowiednio opakowanie dla naszego podarunku oraz kartę z odręcznie wypisanymi życzeniami. Niech będą osobiste, napisane z myślą o osobie, która je otrzyma. Dzięki temu prezenty zyskają charakter i świadectwo, że wybraliśmy je z rozmysłem i włożyliśmy energię w ich przygotowanie. W końcu to jest właśnie najważniejsze w całym prezentowym szaleństwie.
Źródła: eskipaper.com; modini.pl; wineenthusiast.scene7.com; parisiangentleman.fr; adoubleshotofrecovery.com

Shop the story