Menu
14 kwietnia 2016 r. TEKST: admin

Magnanni

Południowe podejście do butów - pasja, rodzina, dynamika i praca ludzkich rąk.

Jak mawia mój znajomy Anglik: „Włosi nie rozumieją skóry. Anglicy rozumieją skórę, Hiszpanie też”… Nic więc dziwnego, że najlepsze buty na świecie robią właśnie te dwa narody.

magnanni1

Poza miłością do skóry różni je niemal wszystko. Od dawna możecie kupić w Macaroni Tomato buty angielskie, od niedawna, hiszpańskie. Z wielką przyjemnością przedstawiamy markę Magnanni.

Budowanie wizerunku zaczyna się do butów, wybór angielskie czy hiszpańskie jest wyborem o zasadniczym znaczeniu.

Historia

Magnanni to hiszpańska marka, istniejąca od 1954 roku, założona i prowadzona przez rodzinę Blanco. Jej historia rozpoczyna się od małej, domowej wręcz, manufaktury, by w latach ’90 rozwinąć skrzydła się stać się dużym brandem. Jednak mimo powiększenia się, firma zachowała rodzinny charakter. Obecnie prowadzona jest przez trzecie pokolenie rodziny dzięki czemu w projektach marki czuć przywiązanie i pasję. Pasję do pięknego obuwia, trwającą już ponad 60 lat.

magnanni14Filozofia Marki

Trzy główne zasady stoją, za każdym wyprodukowanym przez Magnanni modelem butów. Po pierwsze przywiązanie do pracy ludzkich rąk. Po drugie, ogromna uwaga w procesie selekcji wykorzystywanych skór i materiałów. Wreszcie po trzecie, nacisk na ręczne wykończenie. Widać to zwłaszcza w staranne patynacji każdego buta. To właśnie ona stanowi o charakterze każdej pary i była dla nas powodem dla którego zapragnęliśmy wprowadzić buty Magnanni do naszej oferty. Buty Magnanni będąc ciągle klasycznymi butami znacznie różnią się od Loake 1880 które do tej por widzieliście w naszej ofercie. Buty mają lżejszą formę, bardziej smukły kształt kopyt. Magnanni to marka z południa Europy, dlatego korzysta innych skór niż producenci z Anglii. Te buty są bardziej miękkie i lżejsze od angielskich, nie tylko w formie. Skóry użyte do uszycia każdej pary pochodzą z najlepszych garbarni hiszpańskich i francuskich. Stawiając obok siebie buty hiszpańskie i angielskie od razu widać które skąd pochodzą. Boczne linie, nosek, czy nawet podeszwa są na południu poprowadzone agresywniej, mniej tam miejsca na zaokrąglenia typowe dla Loake’ów. Szczególnie uwidacznia się to w modelach z mniejszą liczbą zdobień, na przykład w lotnikach. W efekcie powstają buty lekkie w formie, eleganckie, smukłe i nowoczesne.

magnanni10magnanni13

 

Niepowtarzalny charakter

magnanni12Spostrzegawcze oko zapewne już dostrzegło, że większość modeli w naszej ofercie ma niejednolity kolor. To efekt patynacji, wykonywanej ręcznie, pojedynczo na każdym bucie. Każa para jest więc nieco inna, niepowtarzalna, ma swoje własne linie papilarne. Wśród butów wykonanych z taką pieczołowitością nie znajdziecie dwóch takich samych par oksfordów, czy monków. Sama patynacja to oczywiście barwienie skóry (najczęściej półsurowej, czyli w naturalnym kolorze, bo taka lepiej chłonie kosmetyki), przy pomocy specjalistycznych środków. Patynacja jest szczególnie ważna i efektowana na butach brązowych czy koniakowych. Bez niej kolor jest martwy, but traci głębię i sprawia wrażenie niedopracowanego. Delikatne tonowania patynacji dają możliwość kolorem i światłem podkreślenia pięknej skądinąd linii butów. To właśnie patynowaniu możemy uzyskać efekt ściemnionego, czy rozjaśnionego noska, widoczny poniżej:

img_2004

magnanni11Tych, którzy wzbraniają się przed skórzanymi podeszwami, z obawy przed tym, że się przecierają, uspokajam. Skórzane podeszwy, odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane, wcale nie przecierają się tak szybko. W dodatku ich właściwości higroskopijne powodują, że stopa mniej się poci co znacząco wpływa na komfort noszenia i trwałość wnętrza buta. Jeśli jednak nie są Państwo przekonani, to część modeli z nowej kolekcji jest fabrycznie podzelowana w newralgicznych miejscach. Jednakże skórzane podeszwy mają swój nieodparty urok, któremu trudno się oprzeć.

Dlaczego warto poznać buty od Magnanni?

Magnanni to bez dwóch zdań marka zupełnie inna niż Loake. Dołączyła do naszej oferty właśnie z tego powodu. Buty te znakomicie pasują do włoskiego świata Macaroni Tomato, do garniturów z cienkiej wełny, sportowych marynarek bez konstrukcji i kolorowych skarpet. A że budowanie wizerunku zaczyna się do butów, wybór angielskie czy hiszpańskie jest wyborem o zasadniczym znaczeniu.

Buty Magnanni i Loke można kupić w butiku na Brackiej 1 i Rozbrat 22. Zapraszamy.

Shop the story