Menu
5 lipca 2016 r. TEKST: admin

Letnia inspiracja w dwóch rzędach

Dwurzędowe marynarki to jeden z wielu symboli włoskiego stylu. A skoro o Włoszech mowa, to od razu na myśl przychodzi gorące, południowe słońce. Zobaczcie zatem jak pogodzić włoski styl, luźny wypad nad jezioro i dwurzędową marynarkę.

Nasi klienci często rezygnują z uszycia dwurzędowej marynarki, argumentując to jej niewygodą. Zgodnie z zasadami, powinna ona pozostawać cały czas zapięta, zatem zapewne będzie w niej gorąco itp. Kiedyś też miałem takie podejście do sprawy, ale od kiedy zacząłem częściej nosić dwurzędówki, nieco się ono zmieniło.

_DSC0623STYL

Zasady są bowiem pewnym drogowskazem, ale nie musimy się ich trzymać kurczowo, aby dobrze wyglądać. Jeśli będzie gorąco i rozepniemy marynarkę, nawet dwurzędową, świat się nie zawali. Ba, większość osób nie zwróci na to uwagi, a tym którzy zwrócą i odważą się o to zapytać, wystarczy odpowiedzieć, że wiemy, ale to nasza świadoma decyzja – chodzę w rozpiętej, bo tak mi w tej chwili wygodniej.

_DSC0619Z drugiej strony, jeśli odpowiednio dobierzemy tkaninę marynarki, nawet ponad 20 stopniowe temperatury nie powinny nam być straszne. Nie ma się co oszukiwać, że w marynarce będzie nam równie chłodno co w lnianej koszuli, ale wcale nie jest tak trudno odnaleźć złoty środek, między stylem a komfortem.

_DSC0555KOMFORT

Marynarka na zdjęciach ma duży, aż 30% dodatek jedwabiu. Dzięki niemu nie tylko wspaniale się błyszczy w promieniach słońca, ale również materiał jest nieco śliski i chłodny w dotyku, przejął bowiem część właściwości jedwabnej nici. Kiedy już uporamy się z gorącem, warto zadbać o tzw. zjawisko bycia „overdressed”, czyli ubrania się zbyt elegancko w stosunku do okazji. Wybierając zatem letnią marynarkę, należy zwrócić uwagę na to, by w swoim charakterze była jak najbardziej nieformalna. Wtedy świetnie sprawdzi się w towarzystwie chinosów, czy z rozpiętym kołnierzykiem koszuli. Na luzie i wygodnie, czyli w sam raz na lato. Aby uzyskać taki efekt, warto wybrać nakładane kieszenie i kontrastowe guziki oraz jasną lub wzorzystą tkaninę. Każdy z tych elementów odbierze nieco formalności, a efekcie uzyskamy świetny blezer do zestawów koordynowanych.

_DSC0600DODATKI

W takimż właśnie letnim zestawie nie mogło zabraknąć białych spodni. To nie tylko nawiązanie do włoskiego stylu, bo Włosi ukochali sobie ten kolor w dolnej części garderoby, ale również czysto pragmatyczny wybór. W białych chino z cienkiej bawełny będziemy w stanie dzielnie znosić upały. Dodatkowo to bardzo prosty kolor do łączenia z innymi elementami garderoby, a szczególnie dobrze pasuje do wszelkich odcieni niebieskiego. Włoskie inspiracje warto podkreślać drobnymi akcentami – bransoletki z kamieni szlachetnych? Krótkie i wąskie nogawki? Szeroko rozcięty kołnierzyk koszuli? Nonszalancko ułożona poszetka? Najlepiej wszystko na raz, ale by nie przesadzić, warto stosować proste formy i ograniczyć liczbę kolorów, a efekt uzależnić od właśnie od gry szczegółów.

_DSC0648Jeżeli zatem szukasz stylowego zestawu na żagle, chcesz zadać szyku na raucie w nadmorskim kurorcie albo na wakacje wybrałeś słoneczną włoską rivierę – powyższy zestaw to dla Ciebie absolutny must have! Taką marynarkę możesz uszyć w Macaroni Tomato Warszawa.

Organizator sesji zdjęciowej: Republic of Ties Fotografia: Marcin Wąsikowski