Menu
3 września 2015 r. TEKST: admin

Kolor – zieleń

Dziś zaczynam cykl o kolorach w męskiej garderobie. Na pierwszy ogień idzie zieleń. Dlaczego ? Bo to bodaj najmodniejszy kolor sezonu.

Nie ma czegoś takiego jak „nie mój kolor”. Każdy może być Twój. Niektóre są tylko trudniejsze. Męska garderoba zna trzy podstawowe kolory. Granat, szary i brąz. Idę o zakład, że 90% Waszych ubrań, przynajmniej dużych elementów, ma właśnie takie kolory. Inne wpuszczamy do garderoby nieśmiało, powoli i bez przekonania. Jeśli już, to tylko w dodatkach. Zakup czerwonych czy śliwkowych spodni zakrawa dla wielu o wielki modowy eksperyment.  Dreszczyk emocji towarzyszy kiedy zakładamy je pierwszy raz.

Fioletowy płaszcz? Nie ma mowy. Zielona marynarka? Tylko dla zuchwałych. A czerwona? Nawet nie podejmujemy tematu. Czasem warto wyjść poza swoje podstawowe kolory, poszerzyć swoją strefę komfortu i dać się porwać kolorowemu zawrotowi głowy. Zwłaszcza, drodzy Panowie, że przyszłe sezony należą do koloru. Nie jakiegoś konkretnego, ale do wielu kolorów naraz. Nawet jeśli nie zależy ci na tym, żeby być na bieżąco z trendami, ale po prostu wyglądać dobrze, może się  okazać, że w zgniłej zieleni, śliwce czy ceglastej czerwieni znajdziesz przyjaciela na całe życie.

63166249

Czy każdy ją może nosić?

Jak pisałem na wstępnie uważam, że każdy kolor można nosić. Jednak zależnie od naszej cery czy koloru włosów, jedne są trudniejsze, inne łatwiejsze. Zieleń będzie bardzo dobrze pasować osobom o brązowych czy kasztanowych włosach i nieco ciemniejszej cerze.  Doskonale wygląda też z rudymi włosami. Takie osoby mogą sobie według mnie pozwolić na niemal każdy odcień zieleni i zestawiać ją dowolnie. Dla wszystkich innych bezpieczne będą zgniłe zielenie, melanże z brązem czy szarością.  Wybierze ciemną, zgniłą zieleń, a naprawdę nie masz się czego obawiać.

96904110 99801093

Zieleń lubi…

Zacznij swoją przygodę z zielenią w dodatkach. Kup zielony krawat, poszetkę, szalik czy skarpety i zacznij uczyć się tego koloru. Bardzo szybko zauważysz jak bardzo jest uniwersalny i prosty. Jedno z piękniejszych i szlachetniejszych zestawień jakie możesz mieć to szary flanelowy garnitur i zielony krawat z grenadyny. Naprawdę, niełatwo się ponad to wznieść.  Zieleń z granatem również wygląda niezwykle efektownie. Lubi też beże, brązy. W lecie zakładaj zielone dodatki do jasnokremowych ubrań.  Zieleń doskonale czuje się w towarzystwie rdzawych brązów i czerwieni. Lubi też pomarańcz. Właśnie z tymi kolorami (brąz, czerwień, pomarańcz) często jest zestawiana przez producentów szkockich tweedów.

Zieleń lubi materiały z fakturą, z nimi wygląda najlepiej. Zielona welurowa marynarka smokingowa to przecież klasyka gatunku.

04800641

Jeśli przerobiłeś już zielone dodatki, rzuć się na głębszą wodę i kup wojskową, myśliwską woskowaną kurtkę. Dobrym wyborem będzie też zielona pikowana kamizelka a’la Polo.  W nich nikt nie zarzuci Ci, że jesteś nadmiernym dandysem, a Twój proces oswajania się z zielenią będzie postępował. I znów, jeden z klasyków ulicznego stylu, to wojskowa zielona kurtka narzucona na szary czy granatowy garnitur.

69778569 65847742

W końcu przyszedł czas na kupno zielonej marynarki. Wybierz materiał gładki, ale z wyraźną strukturą jak donegal tweed (czyli tweed z charakterystycznymi kolorowymi ciapkami).  Zobacz jak fantastycznie pasuje do dżinsów, ciemnych szarych flanelowych spodni, czy brązowych sztruksów.  Jeśli decydujesz się na kratkę, idź na całość. Wybierz kratę czerwoną czy pomarańczową.

Materiały typu Donegal Tweed oraz inne zielone materiały dostępne są w bieżącej kolekcji The Finest.