Menu
2 czerwca 2015 r. TEKST: admin

Amalfi

Ciasne zaułki Neapolu są tym dla dobrze ubranych Włochów tym czym Savile Row dla Anglików- mekką. Teraz dziedzictwo neapolitańskiego stylu i krawiectwa znajdziesz w Macaroni Tomato Warszawa dzięki nowej linii marynarek i garniturów Amalfi.

Za co kochamy Włochy? Za słońce, jedzenie, wspaniałą sztukę oraz za to, że każdy włoski region, ma swoją specyfikę, swoje smaki, swój styl. Włoskie krawiectwo nie jest tu wyjątkiem. To z Mediolanu jest inne niż florenckie. Florenckie z kolei różni się od rzymskiego, a rzymskie od neapolitańskiego. Rzymskie krawiectwo jest dla mężczyzny macho. Mocne, poszerzone ramiona, twardsza konstrukcja. Florenckie jest miękkie, z naturalnymi ramionami, jest jakby stworzone dla arystokraty który nigdzie nie musi się śpieszyć i niczego udowadniać. Mediolańskie, dla bankiera, biznesmena, najbardziej „europejskie” w swoim stylu.

45904630

Jednak najlepsi krawcy Włoch są w Neapolu.  Ciasne zaułki Neapolu są tym dla dobrze ubranych Włochów, czym Savile Row dla Anglików – mekką. Samo neapolitańskie krawiectwo nie jest jednolite. Obok szkoły Blasiego, znajdziemy szkołę Attoliniego, czy styl Rubinacciego. Podobne, niezaprzeczalnie neapolitańskie, ale jednak inne. Z Neapolu wywodzą się jedne z najlepszych światowych marek, które od lat są symbolem jakości i luksusu, takie jak Kiton czy Isaia.

Teraz dziedzictwo neapolitańskiego stylu i krawiectwa znajdziesz w Macaroni Tomato Warszawa dzięki nowej linii marynarek i garniturów Amalfi.

43760444

Oto najważniejsze cechy linii Amalfi:

Podwyższona kozerka (miejsce w którym kołnierz łączy się z wyłogiem) i szerszy wyłóg marynarki dla podkreślenia klatki piersiowej.  To w połączeniu z lekko obniżonym guzikiem na który zapinamy marynarkę daje dłuższą linię wyłogów marynarki. Dzięki temu marynarka jest nie tylko wygodna, ale też daje wrażenie smukłej sylwetki.

Charakterystyczne podniesione wszycie rękawa con rollino podkreśla barki.

Kieszonka piersiowa barchetta – czyli łódeczka – nie jest skrojona prosto, ale po łuku.

Wąskie rękawy i bardzo wysoka pacha daje większą swobodę ruchu. Taki krój, jest symbolem krawiectwa z wyższej półki.

55397302

Amalfi to kilkanaście nowych modeli marynarek i garniturów, od klasycznego na dwa guziki, przez marynarki sportowe z nakładanymi kieszeniami, po marynarki dwurzędowe, peak lapel (czyli z frakową klapą) oraz prawdziwy biały kruk- marynarka na jeden guzik na najbardziej formalne okazje. Wszystkie z nich mają to samo południowe DNA.

Odwiedź nas w Macaroni Tomato Warszawa przy ul. Rozbrat 22 i zobacz piękne materiały z letniej kolekcji The Finest. Czas pomyśleć o zamówieniach na wiosnę i lato.